Die benoemings is Dinsdag bekend gemaak. Die toekennings vind op Sondag 26 Februarie in die Hollywood and Highland-sentrum in Hollywood plaas.

Beste rolprent

Arrival

Fences

Hacksaw Ridge

Hell or High Water

Hidden Figures

La La Land

Manchester By the Sea

Moonlight Beste regisseur Arrival – Denis Villeneuve Hacksaw Ridge – Mel Gibson La La Land – Damien Chazelle Manchester by the Sea – Kenneth Lonergan Moonlight – Barry Jenkins

Beste akteur Casey Affleck (Manchester by the Sea) Andrew Garfield (Hacksaw Ridge) Ryan Gosling (La La Land) Viggo Mortensen (Captain Fantastic) Denzel Washington (Fences)
Beste aktrise Isabelle Huppert (Elle) Ruth Negga (Loving) Emma Stone (La La Land) Natalie Portman (Jackie) Meryl Streep (Florence Foster Jenkins)
Beste akteur in ’n ondersteunende rol Mahershala Ali (Moonlight) Jeff Bridges (Hell or High Water) Lucas Hedges (Manchester by the Sea) Dev Patel (Lion) Michael Shannon (Nocturnal Animals)

Beste aktrise in ’n ondersteunende rol

Viola Davis (Fences)

Naomie Harris (Moonlight)

Nicole Kidman (Lion)

Octavia Spencer (Hidden Figures)

Michelle Williams (Manchester by the Sea) Beste kinematografie Arrival (Bradford Young) La La Land (Linus Sandgren) Lion (Greig Fraser) Moonlight (James Laxton) Silence (Rodrigo Prieto)

Beste dokumentêre film Fire at Sea I Am Not Your Negro Life, Animated O.J.: Made in America 13th
Beste buitelandse film Land of Mine (Denemarke) A Man Called Ove (Swede) The Salesman (Iran) Tanna (Australië) Toni Erdmann (Duitsland)
Beste kostuumontwerp Allied (Joanna Johnston) Fantastic Beasts and Where to Find Them (Colleen Atwood) Florence Foster Jenkins (Consolata Boyle) Jackie (Madeline Fontaine) La La Land (Mary Zophres)

Beste oorspronklike klankbaan

Jackie (Micachu)

La La Land (Justin Hurwitz)

Lion (Dustin O'Halloran, Hauschka)

Moonlight (Nicholas Britell)

Passengers (Thomas Newman)

Beste oorspronklike liedjie

“Audition” (La La Land)

“Can’t Stop the Feeling!” (Trolls)

“City of Stars” (La La Land)

“The Empty Chair” (Jim: The James Foley Story)

“How Far I’ll Go” (Moana)

Beste klankredigering

Arrival

Deepwater Horizon

Hacksaw Ridge

La La Land

Sully

Beste klankvermenging

Arrival

Hacksaw Ridge

La La Land

Rogue One: A Star Wars Story

13 Hours

Beste dokumentêre kortfilm

4.1 Miles (Universiteit van California, Berkeley)

Extremis (f/8 Filmworks/Motto Pictures)

Joe’s Violin (Lucky Two Productions)

Watani: My Homeland (ITN Productions)

The White Helmets (Grain Media/Violet Films)

Beste produksieontwerp

Arrival (Patrice Vermette)

Fantastic Beasts and Where to Find Them (Stuart Craig)

Hail Caesar La La Land (Sandy Reynolds-Wasco, David Wasco)

Passengers (Guy Hendrix Dyas) Beste oorspronklike draaiboek Hell or High Water (Taylor Sheridan) La La Land (Damien Chazelle) The Lobster (Yorgos Lanthimos, Efthymis Filippou) Manchester by the Sea (Kenneth Lonergan) 20th Century Women (Mike Mills)

Beste aangepaste draaiboek

Arrival (Eric Heisserer)

Fences (August Wilson)

Hidden Figures (Allison Schroeder, Theodore Melfi)

Lion (Luke Davies)

Moonlight (Barry Jenkins, Tarell Alvin McCraney) Beste animasiefilm Kubo and the Two Strings (Focus Features) Moana (Disney) My Life As a Zucchini (GKIDS) The Red Turtle (Sony Classics) Zootopia (Disney)

Beste kort animasiefilm Blind Vaysha (Kanadese Nasionale Filmraad) Borrowed Time (Quorum Films) Pear Cider and Cigarettes (Massive Swerve Studios/Passion Pictures Animation) Pearl (Google Spotlight Stories/Evil Eye Pictures) Piper (Pixar)

Beste filmredigering

Arrival (Joe Walker)

Hacksaw Ridge (John Gilbert)

Hell or High Water (Jake Roberts)

La La Land (Tom Cross)

Moonlight (Joi McMillon, Nat Sanders)

Beste spesiale effekte

Deepwater Horizon

Doctor Strange

The Jungle Book Kubo and the Two Strings Rogue One: A Star Wars Story Beste haarstilering en grimering A Man Called Ove Star Trek Beyond Suicide Squad

Bronne: hollywoodreporter.com, bbc.co.uk, Twitter